OKTOBER, NOVEMBER en DECEMBER 2012

Sneeuwwit (6+)

Sneeuwwit is de nieuwe najaars en kerstproductie 2012 van Holland Opera.



Het verhaal

Sneeuwwit, een sprookje waarin je Assepoester, Doornroosje, Belle & het Beest en Sneeuwwitje herkent. De slechte koningin, het mooie meisje, de ijdele prins, de jaloerse zussen en het gevaarlijke monster spelen in dit muzikale sprookje de hoofdrol.

En ze leefden nog lang en gelukkig…

Imme Dros, bekroond met vele griffels voor haar prachtige kinderboeken, bewerkte deze sprookjes tot Sneeuwwit.

Fons Merkies (gouden kalf oeuvre beste filmmuziek) schreef de muziek in cross over met prachtige compositie van de Italiaanse barokcomponist Michel Mascitti.

Creatie
Muziek: Fons Merkies en Michel Mascitti
Libretto: Imme Dros
Regie: Joke Hoolboom
Decor: Douwe Hibma
Licht: Maarten Warmerdam
Kostuums: Sophie Ketting en Ineke Duivenvoorde

Uitvoering
4 zangers
3 instrumentalisten


 
VOORJAAR 2013

Naar Zee (8+)



Het verhaal


Naar Zee is speels theater waarin de muziek centraal staat.
De vader is als kind opgevoed met muziek. Hij spreekt muzikaal, beweegt muzikaal en doet graag muzikale kwisjes: ‘van welke componist is dit stuk? In welke maatsoort staat dit stuk?'
Dit gegeven, met muziek als onderwerp, vormt een dankbare aanleiding om te ‘spelen’ met de muziek.

Naar Zee vertelt het verhaal van een vader die als kind pianist van zijn vader moest worden. Het is hem echter niet gelukt. Wanneer hij later zelf vader is, wil hij, ondanks zijn eigen verleden, dat zijn zoon pianist wordt. Maar deze jongen wil dat niet.

De vader is handelaar en de moeder verdwenen naar zee. De zoon mist zijn moeder, maar de vader houdt elk contact af. Hij wil zijn zoon liefde geven, maar kan het niet.
Tot ze op zoek gaan naar een nieuwe hulp in de huishouding en de vader besluit om de nieuwe huishoudster te worden…

Creatie
Muziek: Toek Numan
Libretto: Ignace Cornelissen
Regie: Arlon Luyten
Decor: Douwe Hibma
Lichtontwerp: Maarten Warmerdam

Uitvoering
De twee rollen worden gezongen door bariton Florian Just en tenor Niek Idelenburg. Beiden studeerden cum laude af aan het conservatorium bij Udo Reinemann en hebben veel ervaring in muziektheater voor kinderen.